Szervezzük a Global Grappling versenyeket
Jelenleg 164 látogató
böngészi oldalunkat.

IV. Földharc Verseny kiírása
2009-08-20 00:00:00
A Magyar Ju Jitsu Szövetség védnökségével megrendezzük negyedik földharc versenyünket az aTerem-ben. Meghívunk több, a szövetségünkön kívüli klubot, szervezetet, kempo, judo, bjj klubokat. 15-20 klub 80-120 versenyzőjét várjuk a versenyre. Nevezési határidő szeptember 20. A PDF formátumú kiírás itt.

IV. Meghívásos Ju Jitsu Földharc Verseny

Versenykiírás

Verseny: . . . . . . . IV. Meghívásos Ju Jitsu Földharc Verseny
Védnök: . . . . . . . MAGYAR JU JITSU SZÖVETSÉG
Kiíró, rendező: . . Ónodi István ( Savoya Küzdősport Centrum )
Helyszín: . . . . . . . aTerem 1131 Budapest Keszkenő u. 18 (Jász utca sarok)
Időpont: . . . . . . . 2009. október 3. szombat
Beérkezés: . . . . . 7.30-tól 8.15-ig.
. . . . . . . . . . . . . . 8.15 után érkezők nem indulhatnak a versenyen!!
. . . . . . . . . . . . . . 8.15-ig súlyellenőrzés (gi nadrág, félmeztelen), 8.30-kor szabályismertetés
Megnyitó: . . . . . . 8.45-kor
Korosztályok:. . . . Junior (1994 és 1996 között születettek) (létszám függő)
. . . . . . . . . . . . . . I. korcsoport (1989 és 1993 között születettek)
(női, férfi). . . . . . .II. korcsoport (1979 és 1988 között születettek)
. . . . . . . . . . . . . . III. korcsoport (1969 és 1978 között születettek)
. . . . . . . . . . . . . . IV. korcsoport (1968 és korábban születettek)
Súlycsoportok: . . Férfi: 65 kg, 75 kg, 85 kg, 95 kg, 105 kg, 105+ kg
. . . . . . . . . . . . . . Női: 55 kg, 65 kg, 75 kg, 75+ kg. (változhat a nevezésektől függően!)
. . . . . . . . . . . . . . Abszolút I. .85 kg
. . . . . . . . . . . . . . Abszolút II. 85+ kg
. . . . . . . . . . . . . . Profi I. . . . .88 kg
. . . . . . . . . . . . . . Profi II. . . . 88+ kg
. . . . . . . . . . . . . . A rendezőség a csoportok összevonásának, bontásának jogát fenntartja!
Nevezési díj: . . . . Első nevezés 3.000 Ft, a további 2.000 Ft nevezésenként.
. . . . . . . . . . . . . . MJJSZ tagoknak: Első nevezés 2.500 Ft, a további 500 Ft nevezésenként.
Nevezési határidő: 2009 szeptember 20. Előzetes nevezés (fontos) augusztus 31.
Nevezés feltételek: adatlap kitöltve, fénykép (JPG) elküldése, nevezési díj befizetése megbeszélés szerint.
Nevezés módja: . . 30/3777726 telefonon, személyesen vagy onodisityu@freemail.hu címre küldve

A versenyző a nevezéskor köteles a versenysúlyát megadni, viszont a verseny előtt ellenőrző súlymérést végzünk gi nadrágban. A versenyen csak az előzetesen nevezett súlycsoportokban lehet elindulni! Helyszíni nevezéseket nem fogadunk el!

Versenyszabályok

-- Földharc verseny térdelésből (seiza) indulással.
-- Pást 5 x 5 m tatami 1 méter védősávval.
-- Kötelező ruházat a ju-jitsu gi (kabát, öv, nadrág). Kötelező védőfelszerelés nincs. Fémbebét nélküli
. . fog-, here- és ízületvédő használható. Semmilyen (test)ékszer, csat sem használható! A hosszú hajat
. . gumival összel kell fogni!
-- A körmöket rövidre kell vágni!
-- Első menet 4 perc. Itt csak ipponnal lehet győzni! (Ha nincs ippon, két perc hosszabbítás, ahol
. . pontozás is van). Ipponnak minősül az engedélyezett technikával feladásra kényszerítés (kopogás).
. . Ipponnak minősül az is, ha kopogás hiányában - amely akadályozva van eszméletvesztés vagy lefogás
. . miatt - a vezetőbíró állítja meg a mérkőzést a sérülés elkerülése végett.
. . Intés esetén a hosszabbításba magával viszi a -1 pontot.
-- Második menet (hosszabbítás) 2 perc. Ipponnal és pontozással is lehet győzni!
. . Egy pont adható az alábbi esetekben:
. . a.) lovaglóülés az ellenfél testén (csak a mellkason felül ülve),
. . b.) leszorítás 20 mp.
. . Leszorítás minden olyan helyzet, amelyben a versenyző a hátán fekvő ellenfelét teljes kontroll alatt
. . tartja, ha az a hátán fekszik. A "guard" (hanyatt fekve lábközt pozíció) és a "half gard" (hanyatt fekve
. . egyik láb bekulcsolása pozíció) helyzet nem leszorítás! Ha nincs ippon és a pontszám is egyenlő: a
. . kisebb súlyú versenyző győz. A mérlegelés abban a ruházatban lesz, amiben a mérkőzésen részt vett.
. . A vezetőbíró az időmérők felé jelzi a pontokat, és az időmérők csak a jelzett pontot írhatják fel.
--A vezetőbíró szabályok súlyos megszegése miatt, valamint a sérülések elkerülése végett a mérkőzést
. . bármikor megszakíthatja. A mérkőzés végén a vezetőbíró kihirdeti az eredményt.
-- Intés: Az intés automatikusan -1 pont.
. . A versenyzők mindkét menetben meginthetők az alábbi vétségek miatt:
. . a.) Szándékos menekülés, illetve az ellenfél kivitele a pástról.
. . b.) Vétlen sérülés okozás (büntetés bírói hatáskör)
. . c.) Passzivitás (első után szóbeli figyelmeztetés, a második után jár az intés)
. . d.) Tiltott technika alkalmazása
. . A mérkőzés első menetében (4 perc) kapott intés a meccset nem dönti el (mivel itt kizárólag ipponnal
. . lehet győzni), viszont a versenyző automatikusan viszi tovább a pontozásos hosszabbításba, ahol
. . mínusz pontként számítandó. Ha ezen kívül semmilyen más pont nem születik a hosszabbítás során, vagy
. . a megszerzett akciópontok aránya döntetlen, akkor az ellenfél a mérkőzést az intéssel szerzett mínusz
. . pont miatt megnyeri. Tehát például, ha mindkét versenyző szerez egy-egy akciópontot, akkor a
. . beszedett intés mínuszpontként számítandó, amely miatt a mérkőzés az ellenfél javára dől el.
. . Ha a versenyző a hosszabbítás során a meglévő intése mellé akciópontot is szerez, az nem kiegyenlíti,
. . hanem felülírja a mínusz pontját, és ekkor a versenyző a mérkőzést a megszerzett akcióponttal megnyeri.
. . Ennek oka az, hogy az intésnél az akciópont súlyozottabban értékelendő.
-- Leléptetés: A versenyzők mindkét menetben leléptethetők az alábbi vétségek miatt:
. . a.) A második intés automatikus leléptetéssel jár
. . b.) Szándékos sérülésokozás (bírói döntés alapján a versenyből is kizárható)
. . c.) Az ellenfél odaütése a földhöz
. . d.) A mérkőzésre történő felszólítást követő egy percen belül a versenyző nem jelenik meg a páston.
-- Versenyből kizárás: kizárható a versenyző a versenyből:
. . a.) a földharc versenyhez, illetve a budo szellemiségéhez nem illő viselkedés miatt,
. . b.) ittasság miatt.
-- Tiltott technikák:
. . a.) tenyérrel az arcba nyúlás a levegő elfojtása céljából
. . . . . (arcra nyúlni csak nyitott tenyérrel, annak eltolása céljából szabad)
. . b.) Ideg, vitál-pont nyomások, támadások
. . . . . ( kivétel "guardból" szabadulásnál a könyök combba nyomása)
. . c.) Csípés, karmolás, harapás, hajhúzás
. . d.) Kéz és lábujjak feszítése csavarása
. . e.) Az ellenfél odaütése a földhöz
. . f.) A feszítéseket rántani
. . g.) A torok támadása pusztakézzel, (pl: ököllel csibész fojtás)
. . h.) Az övet levenni a testről és azzal bármilyen technikát csinálni,
. . i.) A ruhából kibújni
. . j.) A fej lenyomása után a fejre támaszkodni
. . k.) Tilos az ütés, a rúgás, a fejelés.
. . l.) Tilos a lágyék támadása,
. . m.) Tilos a gerinc feszítése (kivétel a "guillotine")
-- Szabályos technikának minősül:
. . A vesefogó, övvel fojtás, hurkolás, ha fel van kötve a testre.
-- A versenyen mindenki a saját felelősségére vesz részt, melyet a verseny előtt egy nyomtatványon