h_lwww.tatamicentrum.hu
b1b2b3b4b5b6
h_r
Hírös Brazil Ju Jitsu - Kecskemét
Klubunk a Magyar Ju Jitsu Szövetség tagja
Stílusunk a Hangari Ju Jitsu Kelemen Ryu
Szervezzük a Global Grappling versenyeket
Jelenleg 9 látogató
böngészi oldalunkat.

XIII. Hírös Kupa - beszámoló a versenyről
2012-04-28 23:00:00
Lezajlott a harmincadik ju jitsu versenyünk (17 őszi és 13 tavaszi verseny volt eddig). 19 klub száznál több versenyzője átlag fejenként két nevezéssel vett részt. Most először csak előzetes nevezés volt, a nevezési díjat is előre kellett utalni. A klubok kiválóan együtt-működtek a szervezőkkel, partnerek voltak az új rendszerben. Ez volt a 123. versenyünk.

Jól fogadták a klubok, különösen a klubvezetők az új nevezési rendszert, partnerek voltak abban, hogy azt az egyeztetést, amelyet a helyszínen a verseny reggelén szoktunk megtenni, most napokkal a verseny előtt megtegyük. Köszönet érte! Ezzel egyrészt érezhetően tehermentesítettük a verseny napját, másrészt már a verseny előtt láthatták itt a honlapunkon, hogy ki kivel kerül egy kategóriába.

Az előző versenyünkön új főbírót avattunk sensei Kovács Gábor személyében, aki ott is és a mai versenyen is jól helytállt, beosztotta és irányította a bírókat, döntött a pontosítandó kérdésekben. Fejlesztéseket tervez a bírói képzéssel kapcsolatban, illetve célja, hogy a jövőben a bírói beosztás is a versenyzőihez hasonlóan már a verseny előtt elkészüljön. A mai versenyünk bírái voltak: sensei Papp Éva, sensei Füzesi Péterné, sensei Várkony Gábor, sensei Galisz Péter, sensei Szeifert Csaba, sensei Tatai Krisztián, sensei Fekete Sándor, senpai Gyüre László, senpai Kiss Olivér, senpai dr. Szilágyi Dávid, Lakatos Sándor, Szűcs Kristóf. Köszönjük az áldozatos munkájukat, a tisztességes bíráskodást!

A versenyünk önkéntes segítői voltak és gyakorlatilag az egész napjukat e nemes cél segítésének szentelték: Balogh Andrea, Breszkó Katalin, Hegedűs Éva, Berkes Lilla, Boldás István, Bardi Csaba, Berkes Dávid, Dencs János, Fekete Róbert, dr. Karsai András, Marozsi Imre, Réczi Zsolt. Köszönjük a segítséget!

Ez volt az ötödik és az utolsó olyan ju jitsu verseny, melyen grappling versenyszám is volt. Ezentúl a grappling-nek (Gi, NoGi és Combat Grappling versenyszámokban) önálló versenye lesz, először május 26-án I. Global Kupa verseny ugyanitt az Angolkisasszonyok csarnokában. A december elsejei XVIII. Kecskemét Kupán lesz gi-s földharc versenyszám Newaza néven.

A verseny győztesei a Monorierdő dojo és a Szentendrei dojo. A hat kupa felét a szentendreiek vitték el, bár mindkét elsőséget, az egyénit és a csapatot is Monorierdő nyerte. Gratulálunk a kiváló eredményhez és a felkészülésükhöz, köszönjük a versenyzőiknek, felkészítőiknek és vegyünk róluk példát!

A versenyen nevezett klubok, nevezéseik és a csapatvezetők:
Albertirsai Nihon Tai Jitsu . . . . . . 5 fő . . . 5 egyéni 0 csapat nevezés Városi József
Bushido Kaposvár . . . . . . . . . . . 1 fő . . . 1 egyéni 0 csapat nevezés Schellenberger Patrik
Carlson Gracie Hungary . . . . . . . 4 fő . . . 7 egyéni 0 csapat nevezés Fodor Gábor
Carlson Gracie Pécs . . . . . . . . . . 4 fő . . . 5 egyéni 0 csapat nevezés Fodor Gábor
Szentendrei Ju Jitsu Dojo . . . . . . .6 fő . . . 23 egyéni 1 csapat nevezés Szeifert Csaba
Főnix Ju Jitsu dojo . . . . . . . . . . . 1 fő . . . 3 egyéni 0 csapat nevezés Huszti György
Gracie Barra PIT . . . . . . . . . . . . 1 fő . . . 3 egyéni 0 csapat nevezés Ember Mátyás
Gracie Barra Hungary . . . . . . . . .1 fő . . . 1 egyéni 0 csapat nevezés Csóré Balázs
Halmi Team - RekaGym . . . . . . . 5 fő . . . 5 egyéni 0 csapat nevezés Halmi Viktor
Hatvani dojo . . . . . . . . . . . . . . . .7 fő . . . 8 egyéni 0 csapat nevezés Kovács Gábor
Tatami Centrum Bányai dojo . . . .7 fő . . . 15 egyéni 2 csapat nevezés Fekete Sándor
Sityu Team . . . . . . . . . . . . . . . . .8 fő . . . 12 egyéni 0 csapat nevezés Ónodi István
Monorierdő dojo . . . . . . . . . . . 12 fő . . . 38 egyéni 1 csapat nevezés Füzesi Péterné
Orosházi Küzdősport Centrum . . 5 fő . . . 6 egyéni 0 csapat nevezés Fehér András
Gracie Barra Orgovány . . . . . . . .8 fő . . . 16 egyéni 0 csapat nevezés Tóth Zoltán
Sárospataki Ju-Jitsu Egyesület . . 12 fő . . . 28 egyéni 0 csapat nevezés Porubszki Gizella
Szegedi Ju-Jitsu Egyesület . . . . . 11 fő . . . 25 egyéni 0 csapat nevezés Rusz Alajos
Titánok HKSE . . . . . . . . . . . . . . 3 fő . . . 3 egyéni 0 csapat nevezés Török Árpád
VRSE Ju Jitsu Veszprém . . . . . . . 3 fő . . . 5 egyéni 0 csapat nevezés Tóth Tamás
----------------------------------------------------------------------------------
Összesen . . . . . . . . . . : 19 klub 104 fő 209 egyéni 4 csapat nevezés


Végeredmény

Jurandori

Jurandori Mini Leány 1 nevező
I. Tóth Fruzsina - Sárospataki Ju-Jitsu Egyesület

Jurandori Midi Fiú 7 nevező
I. Ugrin Benjámin - Szentendrei Ju Jitsu Dojo
II. Fehér Domonkos - Sityu Team
III. Dobos Martin - Monorierdő dojo
IV. Putz Balázs - Szentendrei Ju Jitsu Dojo
Nevezett még: Draskovits Mátyás (Szentendrei Ju Jitsu Dojo), Staudt Vince (Szentendrei Ju Jitsu Dojo), Badacsonyi Lóránt (Monorierdő dojo),

Jurandori Midi Leány 2 nevező
I. Heinrich Mónika - Sárospataki Ju-Jitsu Egyesület
II. Molnár Timea - Monorierdő dojo

Jurandori Maxi Fiú 4 nevező
I. Staudt Ádám - Szentendrei Ju Jitsu Dojo
II. Draskovits Imre - Szentendrei Ju Jitsu Dojo
III. Dankó Dominik - Monorierdő dojo
IV. Magócsi Márk - Monorierdő dojo

Jurandori Maxi Leány 1 nevező
I. Badacsonyi Viktória - Monorierdő dojo

Jurandori Kezdő Férfi 5 nevező
I. Pingor Gergely - Sárospataki Ju-Jitsu Egyesület
II. Bányai Dominik - Sárospataki Ju-Jitsu Egyesület
III. Hornyák Ákos - Monorierdő dojo
IV. Stumpf Martin - Sárospataki Ju-Jitsu Egyesület
Nevezett még: Csákvári Bálint (Monorierdő dojo),

Jurandori Kezdő Női 2 nevező
I. Magyar Dóra - Sárospataki Ju-Jitsu Egyesület
II. Nagy Nóra - Sárospataki Ju-Jitsu Egyesület

Jurandori Haladó Férfi 2 nevező
I. Seprenyi Bettina - Monorierdő dojo
II. Fekete Attila - Monorierdő dojo


Quattro

Quattro Midi 5 nevező
I. Fekete Benjamin-Fehér Botond - Sityu Team
II. Putz Balázs-Ugrin Benjámin - Szentendrei Ju Jitsu Dojo
III. Fehér Dávid-Hladinec Péter - Sityu Team
IV. Badacsonyi Lóránt-Molnár Timea - Monorierdő dojo
Nevezett még: Draskovits Mátyás-Staudt Vince (Szentendrei Ju Jitsu Dojo),

Quattro Maxi 3 nevező
I. Staudt Ádám-Ugrin Benjámin - Szentendrei Ju Jitsu Dojo
II. Dankó Dominik-Dobos Martin - Monorierdő dojo
III. Badacsonyi Viktória-Magócsi Márk - Monorierdő dojo

Quattro Kezdő 2 nevező
I. Csákvári Bálint-Hornyák Ákos - Monorierdő dojo
II. Cseh István-Cseh Péter - Albertirsai Nihon Tai Jitsu


Randori leányok

Randori Junior Leány 61+ kg. 1 nevező
I. Badacsonyi Viktória - Monorierdő dojo

Randori fiúk

Gyermek korcsoport

25 kg. 5 nevező
I. Fejes Lóránt - Tatami Centrum Bányai dojo
II. Harcsa-Pintér Ákos - Szegedi Ju-Jitsu Egyesület
III. Hasznos Attila - Szegedi Ju-Jitsu Egyesület
IV. Urbán Kristóf - Sityu Team
Nevezett még: Fehér Máté (Sityu Team),

Ifjúsági korcsoport

30 kg. 2 nevező
I. Fehér Dávid - Sityu Team
II. Hladinec Péter - Sityu Team

35 kg. 2 nevező
I. Szücsy Péter - Sityu Team
II. Fehér Domonkos - Sityu Team

41 kg. 2 nevező
I. Rusz Regő - Szegedi Ju-Jitsu Egyesület
II. Ila Tóth Gábor - Szegedi Ju-Jitsu Egyesület

53 kg. 1 nevező
I. Fekete Benjamin - Sityu Team

Junior korcsoport

45 kg. 2 nevező
I. Dankó Dominik - Monorierdő dojo
II. Tóbiás Katica - Szegedi Ju-Jitsu Egyesület

59 kg. 3 nevező
I. Szólya Erik - Sárospataki Ju-Jitsu Egyesület
II. Ármán Gergely - Szegedi Ju-Jitsu Egyesület
III. Balogh Dominik - Szegedi Ju-Jitsu Egyesület

Kadet korcsoport

79 kg. 4 nevező
I. Schellenberger Patrik - Bushido Kaposvár
II. Piri Gábor - Szegedi Ju-Jitsu Egyesület
III. Czigler Dániel - VRSE Ju Jitsu Veszprém
IV. Ináncsi Patrick - VRSE Ju Jitsu Veszprém


79+ kg. 1 nevező
I. Lakatos Valentin - Szegedi Ju-Jitsu Egyesület

Double Couple

Double Couple 60 kg. 3 nevező
I. Molnár Ferenc-Sárkány Balázs - Tatami Centrum Bányai dojo
II. Fejes Richárd-Némedi Máté - Tatami Centrum Bányai dojo
III. Fejes István-Fejes Lóránt - Tatami Centrum Bányai dojo

Double Couple 80 kg. 4 nevező
I. Sipos Balázs-Sipos Szilárd - Sárospataki Ju-Jitsu Egyesület
II. Badacsonyi Lóránt-Dankó Dominik - Monorierdő dojo
III. Putz Balázs-Staudt Vince - Szentendrei Ju Jitsu Dojo
IV. Gaál Dániel-Oldal Attila - Sárospataki Ju-Jitsu Egyesület

Double Couple 100 kg. 3 nevező
I. Dankó Dominik-Magócsi Márk - Monorierdő dojo
II. Heinrich Mónika-Szólya Erik - Sárospataki Ju-Jitsu Egyesület
III. Thalmayer Timea-Tóth Attila - Monorierdő dojo

Double Couple 120 kg. 2 nevező
I. Nagy Nóra-Szólya Erik - Sárospataki Ju-Jitsu Egyesület
II. Draskovits Imre-Draskovits Mátyás - Szentendrei Ju Jitsu Dojo


Gi Grappling leányok

Gi Grappling Ifjúsági Leány 42 kg. 3 nevező
I. Tóth Anett - Gracie Barra Orgovány
II. Heinrich Mónika - Sárospataki Ju-Jitsu Egyesület
III. Molnár Timea - Monorierdő dojo

Gi Grappling Junior Leány 61+ kg. 1 nevező
I. Badacsonyi Viktória - Monorierdő dojo

Gi Grappling Kadet Leány 50 kg. 2 nevező
I. Nagy Nóra - Sárospataki Ju-Jitsu Egyesület
II. Tóbiás Katica - Szegedi Ju-Jitsu Egyesület

Gi Grappling Kadet Leány 58 kg. 1 nevező
I. Magyar Dóra - Sárospataki Ju-Jitsu Egyesület

Gi Grappling fiúk

Gyermek korcsoport

25 kg. 3 nevező
I. Fejes Richárd - Tatami Centrum Bányai dojo
II. Hasznos Attila - Szegedi Ju-Jitsu Egyesület
III. Harcsa-Pintér Ákos - Szegedi Ju-Jitsu Egyesület

30 kg. 1 nevező
I. Némedi Máté - Tatami Centrum Bányai dojo

35 kg. 3 nevező
I. Staudt Vince - Szentendrei Ju Jitsu Dojo
II. Fejes István - Tatami Centrum Bányai dojo
III. Brunner Bence - Albertirsai Nihon Tai Jitsu

40+ kg. 2 nevező
I. Oldal Attila - Sárospataki Ju-Jitsu Egyesület
II. Gaál Dániel - Sárospataki Ju-Jitsu Egyesület

Ifjúsági korcsoport

35 kg. 5 nevező
I. Tóth Zoltán - Gracie Barra Orgovány
II. Badacsonyi Lóránt - Monorierdő dojo
III. Sipos Szilárd - Sárospataki Ju-Jitsu Egyesület
IV. Molnár Ferenc - Tatami Centrum Bányai dojo
Nevezett még: Juhász Tamás (Gracie Barra Orgovány),

41 kg. 5 nevező
I. Ugrin Benjámin - Szentendrei Ju Jitsu Dojo
II. Ila Tóth Gábor - Szegedi Ju-Jitsu Egyesület
III. Varga Márk - Hatvani dojo
IV. Draskovits Mátyás - Szentendrei Ju Jitsu Dojo
Nevezett még: Rusz Regő (Szegedi Ju-Jitsu Egyesület),

47 kg. 3 nevező
I. Thalmayer Timea - Monorierdő dojo
II. Valakovics Bálint - Hatvani dojo
III. Putz Balázs - Szentendrei Ju Jitsu Dojo

53 kg. 3 nevező
I. Granek Zoltán - Gracie Barra Orgovány
II. Varga Gergő - Hatvani dojo
III. Farkas Bálint - Hatvani dojo

Junior korcsoport

45 kg. 4 nevező
I. Dankó Dominik - Monorierdő dojo
II. Staudt Ádám - Szentendrei Ju Jitsu Dojo
III. Tóth Attila - Monorierdő dojo
IV. Sipos Balázs - Sárospataki Ju-Jitsu Egyesület

52 kg. 4 nevező
I. Szűcs András - Tatami Centrum Bányai dojo
II. Ármán Gergely - Szegedi Ju-Jitsu Egyesület
III. Balogh Dominik - Szegedi Ju-Jitsu Egyesület
IV. Pingor Gergely - Sárospataki Ju-Jitsu Egyesület

59 kg. 4 nevező
I. Hornyák Ákos - Monorierdő dojo
II. Szólya Erik - Sárospataki Ju-Jitsu Egyesület
III. Csákvári Bálint - Monorierdő dojo
IV. Magócsi Márk - Monorierdő dojo

66 kg. 2 nevező
I. Ács József - Gracie Barra Orgovány
II. Rusz Gergő - Szegedi Ju-Jitsu Egyesület

66+ kg. 4 nevező
I. Fehér Roland - Orosházi Küzdősport Centrum
II. Bányai Dominik - Sárospataki Ju-Jitsu Egyesület
III. Piri Gábor - Szegedi Ju-Jitsu Egyesület
IV. Draskovits Imre - Szentendrei Ju Jitsu Dojo

Kadet korcsoport

63 kg. 1 nevező
I. Stumpf Martin - Sárospataki Ju-Jitsu Egyesület

79+ kg. 1 nevező
I. Lakatos Valentin - Szegedi Ju-Jitsu Egyesület

Felnőtt korcsoport

75 kg. 5 nevező
I. Dér István - Gracie Barra Orgovány
II. Péli Árpád - Gracie Barra Orgovány
III. Bognár Márk - Carlson Gracie Hungary
IV. Csóré Balázs - Gracie Barra Hungary
Nevezett még: Fekete Attila (Monorierdő dojo),

85 kg. 4 nevező
I. Tóth Bence - Carlson Gracie Hungary
II. Cselőtei Tamás - Carlson Gracie Hungary
III. Rákos Zsolt - Carlson Gracie Pécs
IV. Virág Sándor - Gracie Barra Orgovány

95 kg. 3 nevező
I. Földváry Zoltán - Carlson Gracie Hungary
II. Huszti György - Főnix Ju Jitsu dojo
III. Fekete Krisztián - Carlson Gracie Pécs

105 kg. 4 nevező
I. Ember Mátyás - Gracie Barra PIT
II. Tóth Bence - Carlson Gracie Hungary
III. Brunner Balázs - Albertirsai Nihon Tai Jitsu
IV. Rákos Zsolt - Carlson Gracie Pécs


NoGi Grappling leányok

NoGi Grappling Ifjúsági Leány 42 kg. 2 nevező
I. Tóth Anett - Gracie Barra Orgovány
II. Heinrich Mónika - Sárospataki Ju-Jitsu Egyesület

NoGi Grappling Junior Leány 61+ kg. 1 nevező
I. Badacsonyi Viktória - Monorierdő dojo

NoGi Grappling fiúk

Gyermek korcsoport

25 kg. 1 nevező
I. Fejes Richárd - Tatami Centrum Bányai dojo

35 kg. 1 nevező
I. Fejes István - Tatami Centrum Bányai dojo

Ifjúsági korcsoport

35 kg. 3 nevező
I. Tóth Zoltán - Gracie Barra Orgovány
II. Juhász Tamás - Gracie Barra Orgovány
III. Molnár Ferenc - Tatami Centrum Bányai dojo

41 kg. 2 nevező
I. Varga Márk - Hatvani dojo
II. Rusz Regő - Szegedi Ju-Jitsu Egyesület

53 kg. 2 nevező
I. Granek Zoltán - Gracie Barra Orgovány
II. Brunner Balázs ifj. - Albertirsai Nihon Tai Jitsu

Junior korcsoport

45 kg. 2 nevező
I. Staudt Ádám - Szentendrei Ju Jitsu Dojo
II. Dankó Dominik - Monorierdő dojo

66 kg. 3 nevező
I. Ács József - Gracie Barra Orgovány
II. Rusz Gergő - Szegedi Ju-Jitsu Egyesület
III. Szilágyi Martin - Orosházi Küzdősport Centrum

66+ kg. 4 nevező
I. Fehér Roland - Orosházi Küzdősport Centrum
II. Borák Péter - Orosházi Küzdősport Centrum
III. Baksa Attila - Orosházi Küzdősport Centrum
IV. Piri Gábor - Szegedi Ju-Jitsu Egyesület

Kadet korcsoport

55 kg. 2 nevező
I. Csibi Gergő - Halmi Team - RekaGym
II. Kerekes Szabolcs - Orosházi Küzdősport Centrum

71 kg. 5 nevező
I. Péli Árpád - Gracie Barra Orgovány
II. Dér István - Gracie Barra Orgovány
III. Szegó Zsombor - Halmi Team - RekaGym
IV. Dóra Bence - Halmi Team - RekaGym
Nevezett még: Nagy M. Kristóf (Hatvani dojo),

79+ kg. 3 nevező
I. Mucsi Sándor - Halmi Team - RekaGym
II. Pupek Patrik - Halmi Team - RekaGym
III. Lakatos Valentin - Szegedi Ju-Jitsu Egyesület

Felnőtt korcsoport

75 kg. 2 nevező
I. Péli Árpád - Gracie Barra Orgovány
II. Bognár Márk - Carlson Gracie Hungary

95 kg. 4 nevező
I. Papp László - Carlson Gracie Pécs
II. Cselőtei Tamás - Carlson Gracie Hungary
III. Gémes Ferenc - Szegedi Ju-Jitsu Egyesület
IV. Huszti György - Főnix Ju Jitsu dojo

105 kg. 2 nevező
I. Ember Mátyás - Gracie Barra PIT
II. Kóczán Arnold - Hatvani dojo

Combat Grappling fiúk

Kadet korcsoport

79+ kg. 3 nevező
I. Lakatos Valentin - Szegedi Ju-Jitsu Egyesület
II. Czigler Dániel - VRSE Ju Jitsu Veszprém
III. Ináncsi Patrick - VRSE Ju Jitsu Veszprém

Felnőtt korcsoport

85 kg. 2 nevező
I. Bata Tibor György - Titánok HKSE
II. Kócs Tamás - Hatvani dojo

95 kg. 2 nevező
I. Szabó Krisztián - VRSE Ju Jitsu Veszprém
II. Huszti György - Főnix Ju Jitsu dojo

105 kg. 3 nevező
I. Molnár Norbert - Titánok HKSE
II. Németh Géza - Titánok HKSE
III. Ember Mátyás - Gracie Barra PIT



Egyéni összetett (108 nevezett versenyző)

I. Badacsonyi Viktória 23 p Monorierdő dojo
II. Ugrin Benjámin 21 p Szentendrei Ju Jitsu Dojo
III. Staudt Ádám 21 p Szentendrei Ju Jitsu Dojo
IV. Dankó Dominik 20 p Monorierdő dojo
5. Hornyák Ákos 16 p Monorierdő dojo
6. Lakatos Valentin 14 p Szegedi Ju-Jitsu Egyesület
7. Fekete Benjamin 14 p Sityu Team
8. Magyar Dóra 14 p Sárospataki Ju-Jitsu Egyesület
9. Szólya Erik 11 p Sárospataki Ju-Jitsu Egyesület
10. Rusz Regő 11 p Szegedi Ju-Jitsu Egyesület

Csapat összetett (4 nevezett csapat)

I. 59 pont Monorierdő dojo A
. . . 7 pont Molnár Timea
. . .20 pont Dankó Dominik
. . . 9 pont Csákvári Bálint
. . .23 pont Badacsonyi Viktória

II. 34 pont Szentendrei Ju Jitsu Dojo A
. . . 1 pont Draskovits Mátyás
. . .21 pont Ugrin Benjámin
. . . 7 pont Putz Balázs
. . . 5 pont Draskovits Imre

III. 21 pont Tatami Centrum Bányai dojo A
. . . 7 pont Fejes Richárd
. . . 7 pont Fejes Lóránt
. . . 7 pont Fejes István

IV. 9 pont Tatami Centrum Bányai dojo B
. . . 7 pont Némedi Máté
. . . 2 pont Molnár Ferenc
. . . 0 pont Sárkány Balázs


 
Kapcsolódó anyagok:
Képek a versenyről
A verseny beharangozója
Mi történik szerdán, csütörtökön és pénteken?
XII. Hírös Kupa Országos Ju Jitsu Verseny 2011-05-28
XI. Hírös Kupa Országos Ju Jitsu Verseny 2010-04-24
X. Hetény Kupa Országos Ju Jitsu Verseny 2009-04-25

Hozzászólások (0)    - A hozzászóláshoz be kell lépned.


2012 év összes híre itt található...
Azonosító:
Jelszó:
Regisztrálok
2018 November
HKSzCs PSzV
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

     

Látogatók száma:
4390369439036943903694390369439036943903694390369


Harcművészek az Egészséges Gyerekekért

Levélküldés