Szövetségünk félévente három szemináriumi lehetőséget szervez a tagjainknak, egyet a syllabus magyarázatára, gyakorlására, egyet a földharc, egyet pedig az állásküzdelem tanulására, gyakorlására. A tavaszi félév a mostanival lett teljes, március 10-én shihan Kovács Attila vezette a syllabus szemináriumot, április 7-én volt sensei Fekete Sándor földharc, most május 19-én pedig sensei Füvesi Sándor állásküzdelmi szemináriuma.
A Nyári Táborban szintén lesz syllabus, földharc és állásküzdelem oktatás. Az őszi félév pedig így alakul: szeptember 15-én Fekete sensei földharc, október 13-án Kovács shihan syllabus, november 24-én pedig Füvesi sensei állásküzdelmi szemináriuma következik újra.
Füvesi sensei a Szövetségünk elnökhelyettese, 4. dan fokozattal rendelkezik és a Hódmezővásárhelyi dojo vezetője. A mai szemináriumon a sensei-en kívül tízen vettünk részt, résztvevők jöttek Budapestről, Debrecenből, Hetényegyházáról, Kecskemétről, Orosházáról.
Szó esett a helyes küzdelmi állásról, hogyan helyezkedjünk, hogy tartsuk a kezünket, milyen felületet mutassunk ellenfelünknek. Mi a jó távolság, hogyan mozogjunk, melyek a védekezés alapelvei, mi legyen a védekezésünk célja, hogyan vegyük át a kezdeményezést, stb. Olyan természetes és logikus elveket vettünk át, melyek a sikeres küzdelem alapját képezik, mégis íly módon kifejtve még nem láttuk máshol.
Füvesi sensei instrukciói alapján gyakoroltunk egyénileg a helyes technika végrehajtást, majd párban egyikünk támadva, a másik védekezve. Kötött küzdelmek a célzott technikát végrehajtva, majd az edzés végén szabad küzdelmek. A második edzést már kicsit lazábbra és rövidebbre vette, látva az általános fáradtságot.
Ismét bebizonyosodott, hogy milyen nagy szükség van ezekre a szemináriumokra. Sarkalatos, alapvető területekkel foglalkoznak és mindannyiunk számára hasznosak. Köszönjük Füvesi sensei-nek a tartalmas 2 x 2 órát, ismét sokat tanultunk!
|