Szervezzük a Global Grappling versenyeket
Jelenleg 60 látogató
böngészi oldalunkat.

XII. Gyakorló Verseny - beszámoló
2014-03-29 23:00:00
Klubunkból hárman vettünk részt a Global Grappling XII. Gyakorló Versenyén március 29-én Hatvanban. Fekete Sándor és Berkes László szervezőként, Bodnár Márk pedig versenyzőként. Márk négy kategóriában indult és hármat megnyert, tizennégy meccséből tizenkettőben győzött.
Berkes László, Bognár Márk, Fekete Sándor

Hatvanban ott folytattuk a XII. Gyakorló Versenyen, ahol novemberben Kecskeméten abbahagytuk. Ismét komoly létszám és színvonal jellemezte a versenyt, és aki akart, akár tucatnyi mérkőzést is vívhatott. Négy páston folyamatosan mentek a mérkőzések, ez volt az egyik legnagyobb Gyakorló Versenyünk.

A verseny helyszíne a hatvani 5. számú Általános Iskola sportcsarnoka volt. Köszönjük a Hatvani Polgármesteri Hivatal támogatását, hogy a termet ingyen a rendelkezésünkre bocsátotta, köszönjük az iskolának is a lehetőséget! A verseny házigazdája a Koko Fight Club és Kovács Gábor voltak. Kitettek magukért sokan jöttek szervezők, a feltételek és a szervezés is kiváló volt! Köszönjük!

A verseny bírái Berkes László, Fekete Sándor, Merkert Zoltán, Herle Zsolt, Csuka Balázs, Izsák Bálint, Lisztes Károly voltak. Ez a Gyakorló Verseny volt a Kesztyűs Küzdelem versenyszám bevezetését szolgáló ‘műhelymunka’ fontos állomása. A Kesztyűs Küzdelem ősztől a Liga versenyek hivatalos versenyszáma lesz, bevezetése a Gyakorló Versenyeken történik. Ugyancsak fontos állomása volt ez a Gyakorló Verseny a betanuló bíróink képzésében.

A gyakorló verseny edzéskörülmények között zajlik, a résztvevőket életkoruk és ‘nagyságuk’ alapján csoportokba soroljuk és egy csoporton belül körmérkőzés van. Aki akar, a nagyobbak között is indulhat. Ma is volt, aki négy csoportban is indult. Könnyű ‘összeszedni’ akár tíznél is több mérkőzést. Éppen ez a cél, a gyakorlás. Mérlegelés, előzetes nevezés, nevezési díj nincs, érem sem, de mindenki kap oklevelet!

A Gyakorló Versenyünket felkészülésnek szántuk az április 26-i II. Veszprém Grappling Bajnokságra, mely a G4 Grappling Liga 2013-2014-es évadának az 5. fordulója. Következő Gyakorló versenyünk május 17.-én lesz Kecskeméten a Bányai Júlia gimnázium tornatermében. Mindenkit szeretettel várunk! Jó felkészülést kínálunk!