Szervezzük a Global Grappling versenyeket
Jelenleg 54 látogató
böngészi oldalunkat.

I. Siklós Grappling Bajnokság – beszámoló
2015-07-04 23:00:00
A harmadik évad 7. (utolsó) fordulóját Siklóson rendeztük meg a Kanizsai Dorottya Általános és Zeneiskola csarnokában. A forduló házigazdája Patai Árpád és a Patai Gladiator Team volt. A Tatami Centrum versenyzői hat első, egy második és két harmadik helyezést, valamint két kupát szereztek! Gratulálunk!
A Legeredményesebb Női Versenyző Varga Nikolett lett!

Varga Nikolett szerezte mindkét kupát, megnyerte a Gi Női Opent, a Legeredményesebb Női versenyző lett azzal, hogy a Gi Női 65 kg-ot is megnyerte! Gratulálunk!
Pataki Botond is duplázott, a Gi Kezdő Férfi 65 kg mellett a NoGi Kezdő Férfi 70 kg-ot is megnyerte!
Gálik Máté a Gi Kezdő Felnőtt 70 kg-ban első, míg a Gi Open Férfi -80 kg-ban harmadik lett!
Marozsi Imre a Gi Kezdő 80 kg-ban első, míg a NoGi Kezdő 75 kg-ban második helyezett lett.
Ambrus Géza a Gi Kezdő 80 kg-ban harmadik helyezést ért el! Gratulálunk!

A harmadik évad 7. (utolsó) fordulóját Siklóson rendeztük meg a Kanizsai Dorottya Általános és Zeneiskola csarnokában. A forduló házigazdája Patai Árpád és a Patai Gladiator Team volt. Az előkészítésből és a lebonyolításból is kivették a részüket, nagy számban indultak és segítettek a versenyen, köszönjük!

Siklóson a Dél-Dunántúli régió versenyét rendeztük meg, közel a horvát határhoz. Azzal a szándékkal is, hogy esetleg a korábban indult három szlovákiai és egy romániai klub mellé horvát klubokat is sikerül becsábítani. Ez végül nem jött össze, de a környékbeli kluboknak jó lehetőség lett, sokan indítottak versenyzőt.

Az I. Siklós Grappling Bajnokság végeredménye

A Bajnokság július első szombatjára esett, a távolság is viszonylag nagy volt a csapatoknak, ennek ellenére közel kétszáz nevezés jött össze. A versenyt három páston rendeztük meg. Ki tudtuk próbálni, hogy milyen 7 x 7 méteres (plusz körben egy méternyi védősáv) tatamin küzdeni. A pást oldala egy méterrel hosszabb, mint az eddig alkalmazott 6 x 6 méteres. A különbség érezhető, amint a lehetőségeink engedik, a négy vagy több pástos versenyen is áttérünk a nagyobb pástra.

A verseny főbírája Fekete Sándor, versenyigazgatója Berkes László, a bírók pedig Szekér Bianka, Patai Árpád, Lakatos Sándor, dr. Boromisza Péter, Klajkó Zoltán, Vancsik Nándor, Greksa Zoltán, Lisztes Károly, Dudás Péter voltak. A három pástot a Patai Gladiator Team, a Bács-Team és a Marcali VSZSE vitték, köszönjük!

A nagy melegben a versenyzők motiváltsága semmit sem csökkent, a közönség a megszokott magas színvonalú mérkőzéseket láthatta. A Manótól a Senior korosztályig mindenki képviselve volt, a pástokon öt órán keresztül folyamatosan mentek a küzdelmek.

A siklósi fordulóban Gi Grapplingben rendeztük meg az Open versenyszámot, a nőknél hárman, a férfiaknál tízen az alacsonyabb, illetve kilencen indultak a magasabb súlyban. A Nőknél Varga Nikolett - Tatami Centrum, a férfiaknál Tóth Máté - Aranyszarvas KHSE, illetve Jani István - Szegedi Küzdősport Klub nyerte az Open versenyszámot. Gratulálunk!

Nagy Róbert az International Jiu Jitsu Alliance képviselője a mai versenyre is felajánlotta a különdíjakat. A Legeredményesebb Gyermek Versenyző Vecsernyés Judit - Patai Gladiator Team, a Legeredményesebb Női Versenyző Varga Nikolett - Tatami Centrum és a Legeredményesebb Férfi Versenyző Jani István - Szegedi Küzdősport Klub lett.

A versenyen legtöbb rangsor pontot a Bács-Team szerezte (39 pont) második a Miskolci Ju Jitsu Egyesület (36 pont), harmadik a Kismészáros Kempo SE (35 pont) lett. Ezen a versenyen dőlt el az is, hogy az évadban összesítésben melyik klub milyen helyezést ért el, illetve kik végeztek az egyéni összetett lista elején. Az összesített eredményekről külön összefoglalóban számolunk be.

Ezzel a versennyel befejeződött a G4 Liga harmadik évada. Folytatás ősszel következik a TEK versennyel (október 3. Budapest). majd a G4 Liga negyedik évadának első fordulójával (október 17. Hatvan). A nyárra jó pihenést kívánunk és ősszel folytatjuk!