Az első ju jitsu klubok Magyarországon 1982-ben alakultak. Ennek kijelentése azért problémás, mert a harcművészeteknek nem volt még olyan kultúrája Magyarországon, mint manapság. Sokan a legnagyobb jószándékkal állították, hogy ju jitsu-val, vagy aikido-val foglalkoznak; azt hitték, amit csinálnak az az, bár ma már tudjuk, hogy nem az volt.
A Magyar Ju Jitsu Szövetség 1985-ben alakult. Elnöke Kelemen István (akkor) 2. danos mester lett. A Tatami Centrum vezetője, Berkes László az egyik alapítója a szövetségnek. Bízvást állíthatjuk, hogy ekkortól indult igazán fejlődésnek a magyar ju jitsu, hiszen igazi mester keze alatt, összefogottan, profi módon tanította Kelemen sensei. Az azóta már megszűnt és legendássá vált Madách utcai pince dojo-ban tartotta az edzéseket. Aki ott tanulhatott, mindenki büszke rá. Szakmailag magas színvonalon nagyon sokat követelt az instruktoroktól. Ekkor alakult ki az a 20-25 klub országszerte, amelyek (utódai) ma is alkotják a szövetséget.
soke Kelemen István a kecskeméti jitsukákkal 2005-ben a nemzetközi edzőtáborban
Kelemen sensei 1996-ban lemondott a szövetségben betöltött elnöki posztjáról, azóta, mint legmagasabb fokozatú jitsuka, a dankollégium elnöke. Ma 9. dan fokozatú soke. Az elnöki székben utóda Kovács Attila sensei lett három ciklusra (2000-ben is és 2004-ben is újra választotta a közgyűlés). Kovács Attila sensei ma 6. dan fokozatú shihan. 2008 Tisztségválasztó Közgyűlése óta a szövetség Technikai Igazgatója.
soke Kelemen István és shihan Kovács Attila 2005-ben a nemzetközi edzőtáborban
Berkes László 1985-ben a Japán Harci Játékok Klubja egyik edzőjeként volt jelen a szövetség alakuló ülésén. 1985-től 1987-ig közvetlen tanítványa volt Kelemen Istvánnak, majd az egyetem befejezése után 1987 őszén alapította a Kecskeméti Ju-Jitsu Klubot. Ennek jogutódja a Tatami Centrum Harcművészeti Központ. 1992 óta a titkára, 2000 óta pedig az elnökhelyettese is volt a szövetségnek. 2008-ban a Tisztségválasztó Közgyűlés Berkes Lászlót választotta a szövetség elnökének. |