Szervezzük a Global Grappling versenyeket
Jelenleg 41 látogató
böngészi oldalunkat.

I. Szeged Grappling Bajnokság - beszámoló
2012-11-24 23:00:00
A szeptember 29-i TEK-es versenyhez hasonlóan november 24-én Szegeden is egyszerre három verseny zajlott az Amatőr Küzdősport Gálán a Szegedi Küzdősport Klub szervezésében. MMA és Thai Box versenyek mellett bonyolítottuk le a G4 Grappling Liga 2. fordulóját.Ez volt a 129. verseny, melyen indultunk és az 59., melyet rendeztünk.
Fejes István győz Gi Grappling Gyermek Fiú 35 kg-os kategóriában

A verseny szervezői a Szegedi Küzdősport Klub részéről Lehoczky Csaba, Laczkó Balázs és Sárközi Róbert voltak. A VIII. Jitsu Fight Amatőr MMA versenyt Ónodi István, az IFMA Amatőr Muay Thai versenyt Rehák György, az I. Szeged Grappling Bajnokságot Berkes László vezetésével rendezték. A három versenyen összesen közel háromszázan indultak.

Az I. Szeged Grappling Bajnokság főbírója Kovács Gábor, bírái Fekete Sándor, Szűcs Kristóf, Lakatos Sándor és dr. Boromisza Péter, segítői Balogh Andrea, Fekete Róbert, Herle Zsolt, Vörösmarthi Tibor, Bus András, Paróczai Dávid, Bartha Zsolt, Roth Gabriel voltak. Most először voltunk ezen a helyszínen a Szegedi Városi Sportcsarnokban.

A mi versenyünk a G4 Grappling Liga 2012-2013 évadának második fordulója volt. Robbanásszerűen megnőtt a nevezők száma, több, mint a duplája lett az 1. fordulónak. A megnövekedett érdeklődéshez hozzájárult az is, hogy a verseny szponzorainak köszönhetően rendeztünk NoGi Grappling OPEN versenyszámot is 500 Euró első díjjal. A versenyszámok sorrendben Gi, NoGi és Combat Grappling voltak.

Nevezett klubok:
1. Albertirsai Nihon Tai Jitsu . . . . . . . . . . . . . . 3 fő . . . 4 nevezés Városi József
2. BBME . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 8 fő . . . 9 nevezés Ziegler Csaba
3. Contendo MMA . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 1 fő . . . 2 nevezés Szalai Árpád
4. East Warriors MMA Gym . . . . . . . . . . . . . . 12 fő . . . 12 nevezés Gémes Róbert
5. Érdi Spartacus SC . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 5 fő . . . 7 nevezés Lemák Diána
6. Gracie Barra BITE . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .4 fő . . . 9 nevezés Molnár Zsolt
7. Gracie Barra PIT . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 5 fő . . . 11 nevezés Varga Levente
8. Gracie Barra Hungary . . . . . . . . . . . . . . . . . 1 fő . . . 2 nevezés Szekeres Ákos
9. Grizzly Grappling Team . . . . . . . . . . . . . . .13 fő . . . 16 nevezés Kiss László
10. ReKaGym Halmi Team . . . . . . . . . . . . . . .5 fő . . . 9 nevezés Halmi Viktor
11. Hatvani Ju Jitsu Dojo . . . . . . . . . . . . . . . . 5 fő . . . 7 nevezés Kovács Gábor
12. Hungarian Pitbullfighters . . . . . . . . . . . . . 1 fő . . . 2 nevezés Soltész László
13. Kazincbarcikai MMA és Grappling . . . . . 7 fő . . . 14 nevezés Győrfi Károly
14. Tatami Centrum . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .16 fő . . . 27 nevezés Fekete Sándor
15. Miskolci Ju Jitsu Egyesület . . . . . . . . . . . .2 fő . . . 4 nevezés Mellik Béla
16. Növényi Sportakadémia . . . . . . . . . . . . . . 3 fő . . . 3 nevezés Növényi Norbert
17. Orosházi Küzdősport Centrum . . . . . . . . . 1 fő . . . 2 nevezés Fehér András
18. Gracie Barra Orgovány . . . . . . . . . . . . . . 13 fő . . . 26 nevezés Tóth Zoltán
19. Siófok Shootfighters . . . . . . . . . . . . . . . . . 5 fő . . . 15 nevezés Czompó Krisztián
20. Szegedi Ju Jitsu Egyesület . . . . . . . . . . . . 10 fő . . . 19 nevezés Rusz Alajos
21. Szegedi Judo SE . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .6 fő . . . 9 nevezés Bürgés Mihály
22. Szegedi Küzdősport Klub . . . . . . . . . . . . .13 fő . . . 16 nevezés Laczkó Balázs
23. Titánok HKSE . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 2 fő . . . 2 nevezés Sós György
24. Túrkevei Birkózó és Grappling Szako. . . . 6 fő . . . 9 nevezés Juhász József
25. Unicentrál Bull's . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 1 fő . . . 1 nevezés Grónai Sándor
26. Vincze Ju-Jutsu SE . . . . . . . . . . . . . . . . . . 7 fő . . . 9 nevezés Vincze Zoltán
27. VRSE Ju Jitsu Veszprém . . . . . . . . . . . . . .2 fő . . . 2 nevezés Tóth Tamás
28. Zen Mushin Do . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 2 fő . . . 3 nevezés Koczka Bernát
------------------------------------------------------------------
Összesen . . . . . . : 28 klub . . . . 159 fő 251 nevezés

Mi a Tatami Centrumból 16-an neveztünk, de csak 12-en indultunk a versenyen, mégpedig a következő módon:
12. dr. Boromisza Péter Combat Grappling Felnőtt Férfi 85 kg

Első alkalommal indult versenyzőnk a Combat Grappling versenyszámban, dr. Boromisza Péter sikeresen mutatkozott be és ezüstérmes lett! Egyetlen női versenyzőnk, Balogh Andrea Gi versenyszámban rendszeresen elindul, így tett most is, egy mérkőzése volt, amit megnyert, így aranyérmes lett! A múlt szombathoz hasonlóan most is ígéretesen versenyzett Gi és NoGi versenyszámban is Vörösmarthi Tibor és bár dobogóra nem jutott, de kiválóan helytállt és minden remény megvan arra, hogy a következő alkalommal jobb eredményt érjen el!

Két versenyzőnk is indult a NoGi OPEN számban. Szűcs Kristóf a 95 kg-ban nem talált legyőzőre, aranyérmes lett! Az OPEN-ben az egyik ágat megnyerte így a döntőbe jutott, ahol Szekeres Ákossal (Gracie Barra Hungary) küzdött, Ákos jobb volt, így Kristóf ezüstérmes lett! Lakatos Sándor a súlyában a 65 kg-ban ezüstérmes lett, ezután következett az OPEN. Egy ágon volt Kristóffal, az utolsó mérkőzésen kerültek össze, ahol visszalépett Kristóf javára. A vigaszágat Sanyika megnyerte, így az OPEN-ben az egyik bronzérmet megnyerte! A másik bronzérmes Tóth András (Siófok Shootfighters) lett. Nagyon örültünk annak, hogy két versenyzőnk is dobogóra került az OPEN-ben!

A Fejes család nagyon kitett magáért, hárman öt aranyérmet és egy ezüstérmet nyertek! Fejes István a Senior 50 korosztályba tartozik, ellenfelet csak a Gi versenyszámban találtunk, azt is a Senior 40 korosztályból, de így is győzött, duplázott, Gi és NoGi versenyszámban is aranyérmes lett! Kisebbik fia Ricsike két-két mérkőzést vívott Gi és NoGi versenyszámban is a legkisebbek között, a Gyermek 25 kg kategóriában. A négy mérkőzésből hármat megnyert, így Fejes Richárd Gi-ben ezüstérmes, NoGi-ben aranyérmes lett! Bátyja, ifj. Fejes István édesapjához hasonlóan duplázott, azaz Gi és NoGi versenyszámban is aranyérmes lett!

Négy ifjú harcosunk kitett magáért, Gi-ben és NoGi-ben is indultak mindannyian és mindegyik nevezésük érmet ért. Ipacs Kornél Gi-ben talált ellenfelet a kategóriájában, NoGi-ben viszont csak a magasabb korosztályban, így Gi-ben aranyérmes, NoGi-ben ezüstérmes lett! A juniorok között indult három versenyzőnk, Jéga-Szabó Áron Gi-ben és NoGi-ben is aranyérmes lett, Pataki Botond és Makó Tamás pedig számban ezüstérmes lett!

Összességében a klub versenyzői kilenc arany-, nyolc ezüst- és egy bronzérmet nyertek! Gratulálunk és köszönjük!

dr. Boromissza Péter leszorítása az egyik Combat Grappling mérkőzésén
Az 500 Euró fődíjú NoGi OPEN dobogója, Szűcs Kristóf és Lakatos Sándor is érmes!