Szervezzük a Global Grappling versenyeket
Jelenleg 113 látogató
böngészi oldalunkat.

A Kelemen Ryu a TEK Küzdősport Gálá-ján
2012-09-29 23:00:00
A Kelemen Ryu Ju Jitsu a Terrorelhárítási Központban kiképzési anyag. Soke Kelemen István naponta tart edzéseket a kommandósoknak. Nem csoda, hogy a TEK által szervezett Küzdősport Gálán is fontos szerepet kapott: az egyik számot, a Ju Jitsu Földharc versenyt mi rendeztük és a kiemelt bemutatót mi tartottuk.

Szeptember 29-én nagyszabású küzdősport Gálát rendezett a SYMA csarnokban a Terrorelhárítási Központ. Egymás mellett három versenyszámot rendeztek a BM versenyzőinek: K1 amatőr full-contact verseny, BM pontszerző karate verseny és Ju Jitsu Földharc verseny zajlott egymás mellett egyidőben a csarnokban.

A Ju Jitsu Földharc verseny a Kelemen Ryu szabályai szerint zajlott, a főbíró shihan Kovács Attila, a versenyigazgató sensei Ónodi István, a bírók sensei Fekete Sándor, sensei Csicsmann Gábor, sensei Lóki Sándor és sensei Tálos Lajos voltak.

A Ju Jitsu Földharc versenyt már tapasztalt stáb szervezte, hiszen három év alatt hat ilyen versenyt bonyolítottunk. A szabályok is kiforrottak és komoly igény van az ilyen jellegű versenyre, amit az is mutatott, hogy habár első alkalommal rendeztük meg ezt a versenyszámot, erre érkezett a legtöbb nevezés.

A Gála díszvendégei között volt a Ryu két magas fokozatú mestere, soke Kelemen István és shihan Gyebnár Ferenc. Mint mindegyik díszvendég, ők is adtak át díjakat, érmeket, értelemszerűen elsősorban a Földharc versenyszámban.

A többi versenyszámmal megegyezően a férfiaknál öt kategória volt: 67,5 kg, 75 kg, 85 kg, 95 kg és 95+ kg, míg a nőknél kettő, 60 kg és 60+ kg. A legna- gyobb létszámú kategóriában közel negyvenen léptek tatamira.

Egyenes kieséses rendszerben rendeztük meg a versenyt. Egy kiemelt döntőt adott az esti fő műsorsávba mindegyik versenyszám, ez a Földharcban a 95 kg- os kategória volt. A kiemelt döntőt a földharc Világ- és Európa Bajnoka, sensei Fekete Sándor vezette,a győztesnek a kupát soke Kelemen István adta át.

Az esti műsor kiemelt programja volt a Kelemen Ryu bemutató, melyet a Szövetségi Kapitányunk, sensei Seres Károly állított össze és vezetett. Kiválóan sikerült összefoglalni a Kelemen Ryu jellegzetességeit, dinamikáját és hatékonyságát! Gratulálunk minden résztvevőnek!

A bemutató résztvevői voltak: sensei Seres Károly, sensei Suhajda Éva, sensei Daru Éva, sensei Kluka Borbála, sensei Hosszú Judit, sensei Csicsmann Gábor, sensei Lóki Sándor, sensei dr. Földházi Ferenc, sensei Szeifert Csaba, sensei Tatai Krisztián, sensei dr. Szilágyi Dávid, Horváth Kornél, Daru Zoltán, Németh Attila, Simon Dani. Köszönjük!

A mai nap a Kelemen Ryu méltó bemutatkozása volt, köszönjük mindenkinek, aki a munkájával hozzájárult! A fényképekért köszönet Varga Györgynek, a videóért Antal Józsefnek!