Szervezzük a Global Grappling versenyeket
Jelenleg 123 látogató
böngészi oldalunkat.

IV. Rohács Norbert Emlékverseny - beszámoló
2013-09-21 23:00:00
A IV. Rohács Norbert Emlékversennyel elrajtolt a G4 Grappling Liga 2013-2014-es második évada. Az Emlékverseny évről-évre kiemelkedő fejlődést mutat, idén már 27 klubból 126 fő 154 nevezést adott le. A verseny díszvendége Norbi felesége Adrienn volt, ő adta át a díjakat is. Klubunk öt versenyzője öt aranyérmet szerzett.
Lakatos Sándor a legnagyobb létszámú kategóriát nyerte meg

A Tatami Centrumot öt versenyző képviselte: Lakatos Sándor a legnagyobb csoportban, a 17 fős Gi Grappling Felnőtt Férfi 75 kg.-os kategóriában indult és négy győztes mérkőzés után aranyérmes lett! Szűcs Kristóf a Gi Grappling Felnőtt Férfi 85 kg.-os kategóriában szintén nem találta legyőzőre és aranyérmes lett! Új versenyzőnk Szőke-Tóth Norisz a hatfős Gi Grappling Gyermek1 Fiú 30 kg.-os kategóriában indult és meggyőző versenyzéssel három győztes mérkőzés után aranyérmes lett! Harmadszor indult az Emlékversenyen Ipacs Kornél, most a Gi Grappling Gyermek2 Fiú 55 kg.-os kategóriában és két győztes mérkőzés után aranyérmes lett! Kornél elindult NoGi-ben is, ott is nyert egy ezüstérmet! Ötödik versenyzőnk Makó Tamás szintén győzött és a Gi Grappling Ifjúsági2 52 kg.-os kategóriában lett aranyérmes!

A versenyen sok újítást vezettünk be, négy tatamin rendeztük két kijelzős módszerrel, új kor- és súlycsoportokat vezettünk be, bíróink fekete, segítőink fehér pólóban vannak, saját gyártású fém érmet, saját éremszalagot és oklevelet adunk át stb.

Az évad hagyományosan Hatvanban kezdődik a Rohács Norbert Emlékversennyel. Norbi a Hatvani Ju Jitsu Dojo tagja volt három évvel ezelőtti motorbalesetéig. Akkor szerveztünk először és azóta is minden szeptemberben Emlékversenyt rá emlékezve. Mai versenyünket megtisztelte jelenlétével Norbi felelésege Rohácsné Farkas Adrienn, kislánya Bíborka, édesanyja, nővére, nővére gyermekei, barátja Garami Péter, mestere Kovács Gábor. Adrienn és Péter néhány szóban megmelékezett Norbiról a verseny megnyitóján.

A nevezések nagy létszáma ellenére hamarabb fejeződött be a verseny, az ötórás díjátadás egyben az utolsó is lett, köszönhetően a négy tataminak és a két kijelzős rendszernek, valamint a most bevezetett pást segédnek. A második kijelzőn folyamatosan látható a következő 10 mérkőzés résztvevője, a pást segéd pedig gondoskodik arról, hogy időben felkészüljenek és a piros öv illetve szalag is rajtuk legyen. A vezetőbírónak ezentúl tényleg csak a mérkőzésekkel kell foglalkoznia.

A verseny díszvendége Rohácsné Farkas Adrienn volt, ő adta át a díjakat is. Házigazda és főbíró Kovács Gábor, versenyigazgató Berkes László voltak. A verseny bírái Fekete Sándor, Lakatos Sándor, Szűcs Kristóf, Merkert Zoltán, Galisz Péter, Németh Krisztián, dr. Boromisza Péter voltak. Köszönjük a segítséget a hatvani, a veszprémi és a kecskeméti klub tagjainak!

Zen Mushin Do

A versenyen 40 kategóriában zajlottak a küzdelmek. Azok a versenyzők, akik a kategóriájukban legalább kétszer győztek, rangsor pontokat kaptak. A rangsor pontok alapján a legeredményesebb klubok a Combat Club – GB Debrecen és a Tatami Centrum (mindkettő 28 pontos), a Gracie Barra Dél-Pest (25 pont) és a Hatvani Ju Jitsu Dojo (23 pont). Az International Jiu-Jitsu Alliance három különdíjat ajánlott fel a legeredményesebb versenyzőknek. A díjakat a szervezet magyaroszági képviselője Nagy Róbert adta át. A legeredményesebb gyermek versenyző Muzsai Huba Kitán (BBME), a legeredményesebb női versenyző Németh Orsolya (Gracie Barra Dél-Pest), a legeredményesebb férfi versenyző Bacsó Márió (Szegedi Küzdősport Klub) lettek! Gratulálunk!

Elrajtolt tehát a G4 Grappling Liga 2013-2014-es (második) évada az első fordulóval. A következő forduló Szegeden lesz. A II. Szeged Grappling Bajnokság a tervezett időpontja 2013 november 30. Mindenkit szeretettel várunk!