Szervezzük a Global Grappling versenyeket
Jelenleg 103 látogató
böngészi oldalunkat.

III. Global Kupa - beszámoló
2014-06-07 23:00:00
Két éve az I. Global Kupával kezdődött az önálló grappling versenyek sora. Azóta beindult a Liga, melynek a III. Global Kupa a legújabb fordulója itt Kecskeméten. A Tatami Centrumot méltó módon képviseltük, nagy csapattal indultunk és megnyertük a csapatversenyt.
A Szűcs testvérek a dobogó elején a Férfi Gi Open versenyszámban

Ma több, mint kétszer annyi nevezés volt, mint két éve, nem véletlen, hogy a helyszínt áthelyeztük a II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola csarnokába, ahol több pástot tudunk letenni. 23 klub, 136 fő 204 nevezéssel indult a versenyen. A G4 Liga 2013-2014-es évadának 6. fordulója házigazdája és versenyigazgatója Berkes László, főbírója Kovács Gábor volt.

A verseny díszvendége a 2000-ben Sydney-ben rendezett Olimpia ezüstérmes birkózója Bárdosi Sándor volt, aki versenyzőt is hozott és az érmeket átadta. Köszönjük! A verseny bírái voltak: Fekete Sándor, Szűcs Kristóf, Lakatos Sándor, Németh Krisztián, Herle Zsolt, dr. Boromisza Péter, Galisz Péter voltak. A nagyközönség itt találkozhatott először Magyarország friss BJJ Világbajnokával, Szűcs Kristóffal, aki versenyzett is a III. Global Kupán.

A versenyen adták át a szervezők Kiss Lászlónak és a Grizzly Grappling Team csapatának azt az emlékplakettet, mely megköszöni az I. Debrecen Grappling Bajnokság nagyon színvonalas megrendezését. Köszönjük a Grizzly Grappling Team-nek, hogy erős képviselete a Global Grappling-nek és további sikeres eredményeket kívánunk!

Négy tatamin hatvan kategóriában három versenyszámban (Gi Grappling, NoGi Grappling és Combat Grappling) folytak a küzdelmek. Az elsők 11 órakor kezdődtek, a veszprémi versenyen bevezetett kis bírói ceremóniával, az utolsó pedig délután három órakor fejeződtek be. Sikerült folyamatosan, szünet nélkül vezetni a mérkőzéseket.

A tavalyi évben megismert és megszeretett különleges házi büfét ismét megcsinálta Feketéné Varsányi Enikő és édesanyja és ismét egyedi kiszolgálással, odafigyeléssel örvendeztetett meg bennünket. A bírók, segítők, rendezők ellátásáról gondoskodtak, de a nagyközönségnek is a rendelkezésére álltak.

Újdonság volt a versenyen, hogy Női Gi Open kategóriát is rendeztünk. Az alulról jövő kezdeményezés ahagyományt is teremt, tervezzük, ugyanis, hoz ezentúl minden Liga fordulón lesz a nők részére is Open. Az első Női Gi Open kategória helyezettjei: I. Németh Orsolya, II. Meksz Alexa, III. Nagy Zsuzsanna, IV. Deák Alexandra. Gratulálunk!

A Férfi Gi Open is különleges volt abból a szempontból, hogy testvérdöntőt hozott: Az egyik ágon Szűcs Kristóf jutott a döntőbe, ami nem okozott egyáltalán meglepést. A másik ágon viszont öccse Szűcs András győzött nála jóval nagyobb ellenfeleken diadalmaskodva. Kristóf természetesen nem állt ki az öccse ellen, így a végeredmény: I. Szűcs András, II. Szűcs Kristóf, III. Tóth Zoltán, III. Makó Dávid. A Scitec Nutrition kecskeméti üzlete különdíjat ajánlott fel a győztesnek.

Az International Jiu Jitsu Alliance ezen a versenyen is különdíjakat ajánlott fel, melyeket a szervezet magyarországi képviselője Nagy Róbert adott át. A Legeredményesebb Gyermek versenyzőnek járó különdíjat Sárkány Balázs (Tatami Centrum) nyerte, a Legeredményesebb Női versenyző Meksz Alexa (Gracie Barra Kaposvár), a Legeredményesebb Férfi versenyző Izsák Bálint (MVSZSE KSZ – Marcali) lett! Gratulálunk!

A versenyen ismét kiosztottuk a Rangsor pontokat. A klubok között a Tatami Centrum (67 pont) végzett az első helyen, utána sorrendben: Szegedi Ju Jitsu Egyesület (40 pont), Gracie Barra Orgovány (30 pont), BBME (23 pont), Szegedi Küzdősport Klub (17 pont) végeztek az élen.

A Tatami Centrum elsőségéhez a következő eredményekkel járultak hozzá a nevezett tagjaink:
Csőszi Balázs III. hely a Gi Grappling Manó Fiú 24 kg-os kategóriában
Sárkány Marcell II. hely a Gi Grappling Manó Fiú 28 kg-os kategóriában
Szőke-Tóth Norisz II. hely a Gi Grappling Gyermek1 Fiú 35 kg-os kategóriában és II. hely a NoGi Grappling Gyermek1 Fiú 35 kg-os kategóriában
Csőszi Kristóf V. hely a Gi Grappling Gyermek1 Fiú 35 kg-os kategóriában
Beháni Máté III. hely a Gi Grappling Gyermek1 Fiú 40 kg-os kategóriában és IV. hely a NoGi Grappling Gyermek2 Fiú 40 kg-os kategóriában
Sárai-Szabó Donát I. hely a Gi Grappling Gyermek1 Fiú 40+ kg-os kategóriában
Gubacsi Dániel II. hely a Gi Grappling Gyermek1 Fiú 40+ kg-os kategóriában
Fehér Zsombor I. hely a Gi Grappling Gyermek2 Fiú 40 kg-os kategóriában és I. hely a NoGi Grappling Gyermek2 Fiú 40 kg-os kategóriában
Ipacs Kornél I. hely a Gi Grappling Gyermek2 Fiú 55 kg-os kategóriában és I. hely a NoGi Grappling Gyermek2 Fiú 55 kg-os kategóriában
Kocsis Dávid V. hely a Gi Grappling Gyermek2 Fiú 55 kg-os kategóriában
Sárkány Balázs I. hely a Gi Grappling Ifjúsági1 Fiú 41 kg-os kategóriában és I. hely a NoGi Grappling Ifjúsági1 Fiú 41 kg kg-os kategóriában és I. hely a NoGi Grappling Ifjúsági1 Fiú 47 kg kg-os kategóriában és különdíj a Legeredményesebb Gyermek Versenyzőnek
István Bálint II. hely a Gi Grappling Ifjúsági1 Fiú 41 kg-os kategóriában
Karádi Máté V. hely a Gi Grappling Ifjúsági1 Fiú 53 kg-os kategóriában
Mihalik Dániel V. hely a Gi Grappling Ifjúsági1 Fiú 53 kg-os kategóriában
Gálik Máté II. hely a Gi Grappling Ifjúsági2 Fiú 66 kg-os kategóriában és II. hely a NoGi Grappling Ifjúsági2 Fiú 66 kg-os kategóriában
Pataki Botond III. hely a Gi Grappling Ifjúsági2 Fiú 66 kg-os kategóriában és I. hely a NoGi Grappling Ifjúsági2 Fiú 66 kg-os kategóriában
Marozsi Imre II. hely a Gi Grappling Felnőtt Férfi 75 kg-os kategóriában
Vörösmarthi Tibor III. hely a Gi Grappling Felnőtt Férfi 75 kg-os kategóriában
Lakatos Sándor IV. hely a Gi Grappling Felnőtt Férfi 75 kg-os kategóriában
Roth Gabriel V. hely a Gi Grappling Felnőtt Férfi 85 kg-os kategóriában
Szűcs Kristóf I. hely a Gi Grappling Felnőtt Férfi 95 kg-os kategóriában és II. hely a Férfi Gi Open kategóriában
Antal Attila II. hely a Gi Grappling Felnőtt Férfi 95 kg-os kategóriában
Szűcs András II. hely a NoGi Grappling Felnőtt Férfi 75 kg-os kategóriában és I. hely a Férfi Gi Open kategóriában

Gratulálunk a versenyzőinknek!

A G4 Grappling Liga 2013-2014-es évadának utolsó 7. fordulóját, az I. Dombóvár Grappling Bajnokságot a DVMSE Sportcsarnokában, (7200 Dombóvár, Gyenis Antal u. 18.) rendezzük meg 2014 július 5-én. A házigazda Vincze Zoltán (Vincze Ju Jutsu SE) lesz. NoGi Grappling Open lesz, (nőknek és férfiaknak egyaránt!) melyre a nevezés ingyenes! A verseny előtt június 21-én Kecskeméten Gyakorló Versenyt és grappling szemináriumot szervezünk. Jó felkészülést kívánunk!