Szervezzük a Global Grappling versenyeket
Jelenleg 35 látogató
böngészi oldalunkat.

Veszprém 2016 Grappling Bajnokság beszámoló
2016-04-02 23:00:00
2016 április 2-án a Tatami Centrum 4 versenyzővel és 6 szervezővel vett részt a G4 Liga 6. fordulóján. Versenyzőink jól szerepeltek, minden nevezés dobogót ért, 4 arany-, egy ezüst-, két bronzérmet és egy 4. helyet szereztek. Hat forduló után összetettben klubunk még mindig őrzi az első helyét és egyéniben is Sárkány Balázs vezet.

Székedi Igor Manó Fiú 30 kg-ban indult és mind a Gi, mind a NoGi kategóriát megnyerte!
Oláh László szintén a Manó Fiú 30 kg-ban indult és Gi-ben negyedik, NoGi-ben harmadik lett!
Székedi Fanni Gyermek 1 Leány 32 kg-ban nevezett és Gi-ben harmadik, NoGi-ben második helyezett lett!
Sárkány Balázs Ifjúsági 2 Fiú 55 kg-ban indult és mind a Gi, mind a NoGi kategóriát megnyerte!

Harmadszorra rendeztük meg Veszprémben a Grappling Bajnokságot, azaz most egy Veszprém melletti településen Nemesvámoson. A házigazda mindhárom alkalommal a Veszprémi Rendőr Sportegyesület Ju Jitsu szakosztálya volt, Németh Krisztián főszervező, Tóth Tamás klubvezető, Rusz Attila versenyorvos és a klub tagjai mindent megtettek a színvonalas rendezésért, köszönjük!

A megnyitó ünnepségen több diploma és plakett is átadásra került. Nagy Róbert az International Ju Jitsu Alliance képviselője átadta Tóth Tamásnak a 3. danos fokozatát, Németh Krisztiánnak a 2. danos fokozatát igazoló oklevelet. A februári Magyar Bajnokság megszervezésében nyújtott segítségéért Kovács Gábor emlékplakettet és emlékérmet adott át Nagy Róbert és Tóth Tamás képviselőinknek, dr. Boromisza Péter, Greksa Zoltán, Lisztes Károly, Izsák Bálint, Fonyó András bíróinknak. Gratulálunk és köszönjük a munkájukat!

A mérkőzések 10:40-kor kezdődtek és 17:00-ig tartottak. Összesen 104 kategória volt. A Veszprém 2016 Grappling Bajnokságon az Open kategória Gi Grappling számban volt. A Női Open helyezettjei: első Nagy Noémi Katalin (Carlson Gracie Team Hungary), második Puskás Boglárka (Koko Fight Club), harmadik Göndöcs Ágnes (Carlson Gracie Team Hungary) és Sági Cintia (MVSZSE KSZ – Marcali). A Férfi -80 kg Open helyezettjei: első Benkő László (Bács-Team), második Krizsán Kristóf (BJJ Pécs), harmadik Dencinger Dávid (Mátra Kempo SE) és Bencze Márk (Carlson Gracie Team Hungary). A Férfi 80+ kg Open helyezettjei: első Stétz Dániel (BJJ Pécs), második Pintér Tibor (Gracie Barra Hungary), harmadik Jakub Petrik (BJJ Slovakia) és Rábai László (Egyéni nevezés). Gratulálunk!

A Veszprém 2016 Grappling Bajnokságon több kategóriában is láthattuk a nagy Akadémiák csatáját, több esetben is kikapott a favoritnak számító versenyző. Talán a nagy presztízs értéknek és a zsúfoltságnak is köszönhető, hogy a versenyorvosnak a megszokottnál többször volt munkája. Több olyan versenyző is volt, aki megnyerte a Gi és a NoGi kategóriáját is: Székedi Igor (Tatami Centrum), Karakó Hunor (Miskolci Ju Jitsu egyesület), Nagy Csanád (3K Egyesület – Gracie Barra BJJ, Kulcsár Kristóf (Küzdősport Szako. Bocfölde), Horváth Péter (Bács-Team), Riz Friderika (Miskolci Ju Jitsu Egyesület), Tóth Bence (BJJ Pécs), Sárkány Balázs (Tatami Centrum), Sejkoczki Dávid (Miskolci Ju Jitsu Egyesület), Schnürlein Andor (Bács-Team), Horváth Gergely (Bács-Team), Krizsán Kristóf (BJJ Pécs), Szabó Tamás (Kőbánya Sport Club). Gratulálunk!

Az International Jiu Jitsu Alliance a mai versenyre is felajánlotta a különdíjakat. A Legeredményesebb Gyermek Versenyző Kulcsár Kristóf (Küzdősport Szako. Bocfölde), a Legeredményesebb Női Versenyző Soltész Alexandra (Miskolci Ju Jitsu Egyesület) és a Legeredményesebb Férfi Versenyző Sejkoczki Dávid (Miskolci Ju Jitsu Egyesület) lett! A versenyen legtöbb rangsor pontot a Miskolci Ju Jitsu Egyesület szerezte (72 pont) második a Bács-Team (60 pont), harmadik a Tatami Centrum (28 pont) lett. Gratulálunk!

Bár két forduló hátra van még az idei évadból, a tavalyi összesített nevezésszámot már most átléptük. A hat forduló után a csapatok között az összetett rangsorverseny eleje: első a Tatami Centrum (388 pont), második a Miskolci Ju Jitsu Egyesület (315 pont), harmadik a Bács-Team (272.5 pont). Az egyéni összetett rangsor lista eleje hat forduló után: első Sárkány Balázs (77 pont Tatami Centrum) második Gálik Máté (64 pont Tatami Centrum), harmadik Soltész Alexandra (60 pont Miskolci Ju Jitsu Egyesület). Gratulálunk!

Következik a negyedik 2015-2016-os évad hetedik fordulója, mely 2016 június 4-én lesz Kecskeméten a Városi Sportcsarnokban. Ezen a versenyen az Ifjúsági 2 és a Junior korosztálynak Grappling Diákolimpia lesz, a többi korosztálynak pedig a Global Kupa 2016. Előtte azonban még megrendezzük az idei évad talán legrangosabb versenyeit: a Gi Grappling Csapatbajnokságot április 23-án Hatvanban és a NoGi Grappling Csapatbajnokságot május 7-én Dorogon. Mindenkit szeretettel várunk!